Aktualności

I Turniej Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Badmintonie Ryn 2022r o Puchar Prezesa ZNP Oddziału w Giżycku pozostał już we wspomnieniach…
Atmosfera cudowna, zawodnicy niesamowicie waleczni i przez cały Turniej super zabawa. Dziękuję wszystkim uczestnikom, zaproszonym Gościom w tym : Panu Burmistrzowi Rynu za objęcie honorowym Patronatem Zawodów, Pani Dyrektor ZSP w Rynie za udostępnienie Sali gimnastycznej, Prezesowi Okręgu Warmińsko – Mazurskiego ZNP w Olsztynie za wsparcie finansowe oraz sponsorowi strategicznemu- firmie Resport Mazury.
Oczywiście ogromne podziękowania kieruję do dwóch osób, gdyż nic nie wydarzyłoby się bez ich determinacji i zaangażowania.
Pięknie dziękuję Aldonie Lemieszek za perfekcyjne przygotowanie imprezy oraz naszemu przyjacielowi Krzysztofowi Cybulowi za nieocenioną pomoc i wsparcie podczas organizacji tego wydarzenia.
Zapraszamy na badmintona za rok!!!
Katarzyna Rzeczycka – prezes Oddziału ZNP w Giżycku

turniejKomunikat organizacyjny Turnieju Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Badmintonie Ryn, 23 – 24 kwietnia 2022r

“Czas na lato”” – z wakacyjną propozycją warsztatów florystycznych pod takim właśnie tytułem wystąpił do swoich członków Zarząd ZNP Oddział w Giżycku. Pomysł trafił w przysłowiową 10 – tkę!. Uczestnicy mieli możliwość przygotowania kompozycji kwiatowej , która ozdobiła ich parapet, balkon lub taras.
1 lipca 2021 r o godz. 16.00 pod profesjonalnym okiem wykwalifikowanej prowadzącej Magdaleny Czaus grupa 18 pań rozpoczęła 2,5 godzinne szkolenie. Nad prawidłowym przebiegiem imprezy czuwała przewodnicząca Klubu Młodego Nauczyciela – Marta Fedusio.
Czas minął zbyt szybko, a uczestniczki już zaplanowały kolejne spotkanie szkoleniowe. Zapraszamy wszystkich do zapoznawania się z naszymi propozycjami. W załączeniu fotorelacja :)
W imieniu Zarządu bardzo dziękuję za wspaniale przygotowane warsztaty koleżankom Marcie Fedusio i Magdalenie Czaus i proszę o „więcej”!!
Katarzyna Rzeczycka – prezes Oddziału ZNP w Giżycku

 

Benedykta JanczykBenedykta Jańczyk z domu Krahel. Wspaniały człowiek. Żona, matka, babcia i prababcia. Nauczycielka. Społecznik o ogromnej empatii, wielkim sercu i nieprzebranej dobroci, dobiegła do mety swojego życia w sobotę dnia 13 lutego 2021 roku w Kołobrzegu.

Choć przez długie lata zmagała się ze swymi chorobami, prawie do końca swoich dni była aktywna społecznie.
Od wczesnej młodości działała w Związku Harcerstwa Polskiego. Przez długie lata prowadziła drużyny zuchów i harcerzy niepełnosprawnych przy Szkole Podstawowej nr 5 w Giżycku. Była także członkiem Komendy Hufca Giżycko ( to wówczas struktura powiatowa).
Z zawodu nauczycielka, przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora SP nr 5 w Giżycku.
Z racji swojego zawodu była aktywna w środowisku oświaty, nauczycieli, Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jako zasłużony członek ZNP została uhonorowana Złotą Odznaką ZNP, również odznaką „Za 50 lat przynależności do ZNP”. Kapituła odznaczeń państwowych wyróżniła Benię Złotym Krzyżem Zasługi. Za aktywną działalność społeczną na rzecz dzieci w ramach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wyróżniona została odznaką Przyjaciel Dziecka.
Była współtwórczynią powołania w Giżycku Koła w ramach ogólnopolskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Przez blisko 20 lat była członkiem Zarządu tego Koła. W ramach Koła organizowała i prowadziła zajęcia dla dzieci niepełnoprawnych intelektualnie, a także była instruktorem takich zajęć dla dorosłych, udostępniając – jako dyrektor SP 5 – pomieszczenia szkolne dla takiej działalności.
Do zakresu aktywności społecznej Beni doszło jeszcze ( w pewnym okresie Jej życia) stałe wspieranie Giżyckiego Stowarzyszenia Amazonek, gdzie angażowała się mocno w zadanie upowszechniania zapobiegania chorobom nowotworowym u kobiet.
W naszym nauczycielskim środowisku – będąc już na emeryturze – kontynuowała swoją aktywność w ramach Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Giżycku. Przez trzy kadencje pełniła w tej strukturze, pochodzącej z wyboru funkcję członka Zarządu. Pełniąc tę funkcję była inicjatorem i współorganizatorem naszego (emerytów) udziału w życiu kulturalnym miasta Giżycka. Dzięki Niej wielu spośród nas pokochało muzykę organową. Nauczyło się – w dość późnym nawet wieku - słuchać Bacha, Bethowena i innych kompozytorów klasyki organowej.

To Benia czuwała nad tym, byśmy mogli wziąć udział w różnych, koncertach, spektaklach teatralnych, seansach filmowych, także prezentowanych przez przyjeżdżających do Giżycka artystów, czy zespołów artystycznych.
Sama też, jako artystyczna dusza, od początku powstania Nauczycielskiego Chóru Kameralnego uczestniczyła w próbach i koncertach Chóru. Jako chórzystka swoim głosem przyczyniała się do zdobywania uznania przez Chór nie tylko w Giżycku, ale też poza Giżyckiem, gdzie Chór nieraz zdobywał uznanie i laury.
Beniu !! Będzie nam – już jest, odkąd wyjechałaś do Kołobrzegu - bardzo Ciebie brak. Jesteśmy całym sercem ze Wszystkimi Twoimi Bliskimi, łącząc się z Nimi w smutku i żalu po Twoim odejściu.
Na zawsze pozostaniesz w naszej wdzięcznej pamięci.benia

W imieniu Wszystkich tych, którzy znali i pamiętają Benię Jańczyk – Teresa Paszkiewicz – przewodnicząca Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego w Giżycku.

DSC00610W nowej rzeczywistości roku 2021 i poprzedniego wracamy wspomnieniami do pięknych chwil spędzanych wspólnie. Takim pięknym zwieńczeniem roku 2019 było pożegnalne spotkanie Nauczycielskiego Chóru Kameralnego w Dn. 20.09.2019 . Nie ma już wśród nas dyrygenta chóru Kazimierza Gierwela ale jego dzieło pozostaje we wspomnieniach.

Członkowie OSEiR uczestniczyli w imprezach organizowanych przez pokrewne podmioty min. Koło Emerytów przy MZOSi PO a nawet przez osoby indywidualne.
9.03.2019 Dzień Pani I Pana
8.06.2019 Wycieczka do Kłajpedy (inicjatywa kol. Jagody Chmielewskiej)
26.06.2019 Powitanie lata (Koło Emerytów)
28.08.2019 Pożegnanie lata (Koło Emerytów)
15.10.2019 Dzień Edukacji Narodowej
19.11.2019 spektakl teatralny "Kobieta idealna"
7.12.2019 wyjazd do Gdyni na spektakl "dziadek do orzechów" organizowany przez zarząd oddziału ZNP.

DSC00609 DSC00622

zdjęcia: Roma Palińska opublikowano: 11.01.2021

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

BIURO ODDZIAŁU
uL. SIKORSKIEGO 3B,
11-500 GIŻYCKO
telefon stacjonarny: 87 428 22 94
tel kom: 699 841 753

GODZINY OTWARCIA
PONIEDZIAŁEK: 9.00 - 13.00
WTOREK: 12.00 - 16.00
ŚRODA: 8.30 - 12.30
CZWARTEK: 12.00 - 16.00
PIĄTEK: 9.00 - 13.00

OSEIR - ŚRODA: 10.00 - 12.00

Odsłon artykułów:
4324223